Wiadomości

  • 29 października 2023

Skoczek z Cieszyna przesunięty do kadry B. "Chcemy mu zapewnić mniej stresujące warunki przygotowań"

Kacper Juroszek to 22-letni skoczek narciarski z Cieszyna, który do tej pory był najmłodszym zawodnikiem polskiej kadry A prowadzonej przez trenera Thomasa Turnbichlera. Po znakomitym rezultacie na ostatnich mistrzostwach Polski, szkoleniowiec podjął jednak decyzję o przesunięciu go do drugiego zespołu.

Kacper Juroszek będzie trenował z drugą kadrą polskich skoczków
Kacper Juroszek będzie trenował z drugą kadrą polskich skoczków · fot. pzn.pl


- Chcemy dać mu nieco więcej spokoju i zapewnić mniej stresujące warunki przygotowań na ostatniej prostej przed zimą, co może ułatwić mu ustabilizowanie formy na skoczni, a także wykrzesanie pełni potencjału. Nie mieliśmy wątpliwości, że w jego przypadku będzie to najlepszy ruch - mówi Turnbichler cytowany przez portal Polskiego Związku Narciarskiego.

W ostatnich letnich mistrzostwach kraju, które rozgrywane były w Szczyrku, Cieszynianin w indywidualnym konkursie zajął siódme miejsce, chociaż po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce - wyprzedzał nawet Kamila Stocha.

Teraz dołączy do kadry B, którą trenuje czeski szkoleniowiec David Jiroutek. Należą do niej także Jan Habdas, Klemens Murańka, Adam Niżnik, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała oraz Jakub Wolny.

kr / cieszyn.news

źródło: Polski Związek Narciarski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.