Wiadomości

  • 29 października 2023
  • 30 października 2023

Rajd Cieszyńska Barbórka ze sponsorem tytularnym! Rajdowcy popędzą uliczkami w centrum miasta

17 i 18 listopada odbędzie się 47. edycja Rajdu Cieszyńskiej Barbórki. Na kibiców motorsportu czeka nielada gradka w postaci widowiskowego prologu rozgrywanego w centrum Cieszyna.

Tegoroczny Rajd Cieszyńska Barbórka rozegrany zostanie 17 i 18 listopada.
Tegoroczny Rajd Cieszyńska Barbórka rozegrany zostanie 17 i 18 listopada. · fot. materiał prasowy


Partnerem tytularnym tego kultowego wydarzenia motoryzacyjnego został Orlen Oil, a imprezę objął patronatem marszałek Jakub Chełstowski. - Ogłaszamy to z dumą. To dla nas ogromne wyróżnienie, że tak duży i fantastyczny partner obdarzył nas zaufaniem - mówi Grzegorz Szewczyk, dyrektor rajdu.

Na trasach rajdu rywalizować będą zawodnicy startujący w Rajdowych Mistrzostwach Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Szczególnie widowiskowy będzie prolog, który odbędzie się w piątek 17 listopada. Jego trasa wyznaczona będzie po uliczkach w centrum Cieszyna, a rezultaty kierowców nie będą uwzględniane w klasyfikacji generalnej rajdu. - Tam zawodnicy zaprezentują wszystkim swoje niesamowite umiejętności i stworzą jeszcze raz atmosferę wielkiego rajdowego święta. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco - dodaje Szewczyk.

Plakat 47. Orlen Oil Rajdu Cieszyńska Barbórka
Plakat 47. Orlen Oil Rajdu Cieszyńska Barbórka · fot. materiał prasowy

kr / cieszyn.news

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.