Wiadomości

  • 2 listopada 2023

Nielegalny alkohol przechwycony w Cieszynie. Prawie 70 litrów

53 butelki spirytusu oraz 15 butelek rumu bez polskich znaków akcyzy zatrzymali w Cieszynie funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W trakcie kontroli przechwycono łącznie 68 litrów nielegalnego alkoholu.

Nielegalny alkohol przechwycony w Cieszynie
Nielegalny alkohol przechwycony w Cieszynie · fot. Śląski Urząd Celno-Skarbowy


Urząd informuje o dwóch kontrolach w październiku, w trakcie których przechwycono nielegalny alkohol.

- W pierwszej kontroli mundurowi ujawnili 30 jednolitrowych butelek spirytusu o objętości alkoholu 95% oraz 15 butelek jednolitrowych rumu o objętości alkoholu 80% bez polskich znaków akcyzy. Kierowca samochodu osobowego na oświęcimskich numerach rejestracyjnych, w którym znajdował się zatrzymany towar, twierdził, że zakupiony alkohol jest przeznaczony na jego własne potrzeby. Badania laboratoryjne potwierdziły, że w spirytusie i rumie znajduje się alkohol izopropylowy. To oznacza, że produkt ten został wytworzony dla celów przemysłowych, a jego spożycie może stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzkiego - informuje Katarzyna Kłos z Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Przy drugiej kontroli zatrzymany został samochód na czeskich numerach rejestracyjnych. - W trakcie przeszukania pojazdu znaleźli 23 jednolitrowe butelki spirytusu rektyfikowanego 95%. Pasażer auta przyznał się, że to jego własność - dodaje Kłos.

kr / cieszyn.news

źródło: Śląski Urząd Celno-Skarbowy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.