Wiadomości

  • 9 listopada 2023
  • 10 listopada 2023

Czwarty mural po cieszyńsku gotowy. W innym miejscu niż planowano

Nie na wysokim wielopiętrowym bloku, a na niskim kilkupiętrowym powstał czwarty i ostatni antysmogowy "mural po cieszyńsku". Przedstawia on wytwarzaną od XVI wieku strzelbę Cieszynkę.

Mural przedstawiający strzelbę Cieszynkę przy ul. Polnej 3
Mural przedstawiający strzelbę Cieszynkę przy ul. Polnej 3 · fot. kr / cieszyn.news


Przypomnijmy, że projekt "murale po cieszyńsku" - realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego - zakładał namalowanie czterech murali na terenie miasta, przedstawiających charakterystyczne elementy kultury Śląska Cieszyńskiego. Szerzej o tej inicjatywie pisaliśmy tutaj.

Mural przedstawiający strzelbę Cieszynkę miał się pierwotnie znajdować na bloku przy ulicy Kamiennej 1. Jak jednak wyjaśniła w mediach społecznościowych burmistrz Gabriela Staszkiewicz, lokalizacja musiała zostać zmieniona - oczywiście w porozumieniu z autorami projektu - ze względu na koszty.

Tak miał wyglądać mural na bloku przy ul. Kamiennej 1
Tak miał wyglądać mural na bloku przy ul. Kamiennej 1 · fot. cieszyn.budzet-obywatelski.org


Mural znalazł się więc również na Osiedlu Piastowskim, ale na niższym, czteropiętrowym bloku przy Polnej 3. - Jerzy [Wałga, cieszyński rusznikarz - dop. red.] był bardzo zadowolony - mam nadzieję że Wam też się podoba - przyznała Staszkiewicz.

Mural przedstawiający strzelbę Cieszynkę przy ul. Polnej 3
Mural przedstawiający strzelbę Cieszynkę przy ul. Polnej 3 · fot. kr

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.