Wiadomości

  • 10 listopada 2023

Zasłużona działaczka Macierzy otrzyma Srebrną Cieszyniankę. Uroczysta gala już 11 listopada

Jak co roku w Narodowe Święto Niepodległości w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się Uroczysta Sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej. W jej trakcie wręczone zostaną Laury "Srebrnej Cieszynianki". Nagrodę tę od Miasta Cieszyn otrzyma Danuta Kożusznik.

Jak co roku, Laury "Srebrnej Cieszynianki" zostaną wręczone 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszyni
Jak co roku, Laury "Srebrnej Cieszynianki" zostaną wręczone na Uroczystej Sesji Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie · fot. ilustracyjne / facebook.com/powiat.cieszynski


Srebrne Cieszynianki to najbardziej prestiżowe nagrody w naszym regionie, przyznawane rokrocznie przez poszczególne gminy zasłużonym działaczom społecznym i kulturalnym.

Rada Miejska w Cieszynie we wrześniu tego roku postanowiła wyróżnić w ten sposób Danutę Kożusznik - nauczycielkę Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego, byłą radną sejmiku województwa śląskiego, prezes zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, a także działaczkę koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie-Mnisztwie, z którym związana jest od ponad 20 lat.

- Jest świetną organizatorką różnych spotkań, prelekcji, konkursów czy wyjazdów. Wiele wycieczek turystyczno-krajoznawczych współorganizowanych przez Danusię dostarczało nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Danusia z dumą nosi strój cieszyński, prezentując tradycje związane z gwarą i zwyczajami naszej Małej Ojczyzny - czytamy w uzasadnieniu wniosku o przyznanie nagrody, który przygotowała Macierz Ziemi Cieszyńskiej.

Tegoroczna laureatka urodziła się w 1974 roku w Cieszynie. Kończyła Technikum Ochrony Roślin w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Cieszynie oraz studia na Akademii Rolniczej w Krakowie. Silnie związana jest z Mnisztwem, gdzie mieszka od urodzenia i aktywnie działa w Kole Gospodyń Wiejskich, Kółku Rolniczym i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Należy też do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich, Beskidzkiego Stowarzyszenia Tradycji Regionalnych czy Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zasiada również w Kapitule Nagrody im. Ks. Londzina przy Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

W przeszłości była też między innymi członkinią Rady Społecznej Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Rady Społecznej Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu, cieszyńskiego stowarzyszenia "Wszechnica" czy Prezydium Geopa-Copa - grupy pracodawców rolnych w Unii Europejskiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.