Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023

Stadion już prawie gotowy. Piłkarze jednak zagrają na nim w przyszłym roku

Po ponad 1,5 roku prace przy modernizacji stadionu miejskiego na al. Jana Łyska dobiegają końca. Miasto planuje już lekkoatletyczną imprezę otwierającą obiekt, która miałaby się odbyć w październiku.

Stadion Miejski w Cieszynie - 28.8.2023 · fot. KR / cieszyn.news


Koszt inwestycji wyniósł ponad 11 mln zł i w zdecydowanej większości została ona sfinansowana z miejskiej kasy. Dotacji na 2 mln zł udzieliło także Ministerstwo Sportu - obiekt bowiem będzie certyfikowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

- Trwają prace nad zakończeniem tej inwestycji oraz uzyskania certyfikatu PZLA. Mamy nadzieję, że w październiku uda nam się zrobić oficjalne otwarcie - chcieliśmy pokazać, jakie możliwości daje nam ten obiekt. Stadionu lekkoatletycznego bowiem, z prawdziwego zdarzenia, jeszcze nie mieliśmy - mówi burmistrz Gabriela Staszkiewicz.

Na otwarcie miałby się odbyć konkurs rzutu oszczepem czy skoków wzwyż. Na skorzystanie z areny - która poszukuje sponsora tytularnego i można usłyszeć, że będzie to Tauron - będą jednak musieli poczekać piłkarze CKS Piast Cieszyn. - Nie mamy tam sztucznej nawierzchni czy trawy z rolki. Trawa została zasiana i potrzebuje jeszcze czasu na zakorzenienie, dlatego piłkarze wyjdą na nie dopiero w przyszłym roku - wyjaśnia burmistrz.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.