Wiadomości

  • 10 listopada 2023
  • 11 listopada 2023

[FOTO] Przebudowa tego ważnego skrzyżowania dobiegła końca. Zabiegał o nią zmarły samorządowiec

Po ponad roku zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Katowickiej, Kozakowickiej i Dominikańskiej w Ustroniu-Hermanicach. Na postawienie tam świateł od lat czekała lokalna społeczność - na krzyżówce tej dochodziło często do nawet śmiertelnych wypadków i potrąceń pieszych.

Skrzyżowanie DW 941 z ul. Kozakowicką i Dominikańską w Ustroniu-Hermanicach
Skrzyżowanie DW 941 z ul. Kozakowicką i Dominikańską w Ustroniu-Hermanicach · fot. nadesłane przez czytelnika / Bielskie Drogi


Inwestycja pochłonęła blisko 14 milionów złotych. - Na tym odcinku dochodziło do wielu groźnych wypadków i budowa sygnalizacji świetlnej oraz elementów poprawiających bezpieczeństwo na pewno przyczynią się do ograniczenia tych niebezpiecznych zjawisk. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne, inwestujemy w rozwój dróg w całym regionie, ale to właśnie bezpieczeństwo jest naszym priorytetem - mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Chociaż podpisanie umowy odbyło się we wrześniu ubiegłego roku, to na postawienie tam świateł mieszkańcy Ustronia, Goleszowa oraz całego regionu czekali od lat. Od 2003 roku, gdy wyremontowany został odcinek ul. Kozakowickiej, zabiegał o to między innymi sołtys Kozakowic Krzysztof Kohut.

O wygospodarowanie odpowiednich pieniędzy przez władze wojewódzkie starał się także Andrzej Molin, były burmistrz Wisły oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego, który zmarł w lipcu br. Fundusze znalazły się dopiero jednak przed rokiem.

Przebudowane skrzyżowanie DW 941 z ulicami Kozakowicką i Dominikańską w Ustroniu-Hermanicach · fot. ZDW Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.