Wiadomości

  • 11 listopada 2023

[FOTO] Kilka groźnych zdarzeń. Wszystko w jedno popołudnie

W piątek, 10 listopada służby na terenie śląska cieszyńskiego miały pełne ręce roboty. Duże natężenie ruchu, kiepska jesienna aura i rozkojarzenie kierowców przełożyło się na ilość zdarzeń drogowych.

Zderzenie dwóch pojazdów na S-52 w Pogórzu - 10.11.2023


Około godziny 14.00 na ekspresowej S-52 w Pogórzu zderzyły się dwa pojazdy. Kierująca osobową Skodą Fabią najechała na tył dostawczego Fiata. Na miejscu interweniowały straż pożarna oraz policja. W tym czasie zablokowany był prawy pas drogi w stronę Cieszyna. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Harbutowicach - 10.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Do solidnej kraksy doszło około godziny 18.45 w Harbutowicach. Na drodze wojewódzkiej nr 945, tuż przed węzłem z S-52, zderzyły się osobowy Ford oraz Volkswagen. Obecni na miejscu funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki ustalili, że sprawcą zdarzenia jest kierujący Fordem. Na skutek nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doprowadził do kolizji z Golfem.

Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala pasażerkę Forda. Na szczęście nie odniosła ona żadnych poważnych obrażeń. Mundurowi zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową. Droga w kierunku Skoczowa była całkowicie zablokowana na czas działania służb. Została odblokowana o godzinie 21.30.

Wypadek na Katowickiej w CieszynieDużo groźniejsze w skutkach okazało się popołudniowe zdarzenie na ul. Katowickiej w Cieszynie. Jak informuje nas oficer prasowy KPP Cieszyn, podkom. Krzysztof Pawlik, 21-letni kierujący osobowym Audi na prawoskrętnym łuki drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z osobowym Fiatem, kierowanym przez 45-latka. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, zostali zabrani przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala.

Na czas prowadzonych czynności funkcjonariuszy policji, a także pracowników pomocy drogowej droga była całkowicie zablokowana. Została wytyczone objazdy. Utrudnienia trwały około dwóch godzin.

Śmiertelne zderzenie w IstebnejŚmiertelny wypadek w Istebnej - 10.11.2023
śmiertelny wypadek kolizja Istebna DW943 · fot. OSP Koniaków Centrum


Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątkowy wieczór w Istebnej. W wyniku zderzenie dwóch samochodów osobowych, śmierć poniósł jeden z kierujących.

pj / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.