Wiadomości

  • 1 września 2023
  • 9 września 2023

Gigantyczna transakcja na rynku zdrowia. Ustrońskie uzdrowisko ma nowych właścicieli

Spółka American Heart of Poland, która jest właścicielem Uzdrowiska Ustroń oraz kilkudziesięciu innych placówek medycznych w kraju, sprzedała większościowy pakiet swoich udziałów. Ich nabywcą jest włoski gigant z branży medycznej, Gruppo San Donato.

Uzdrowisko Ustroń
Dotychczasowy właściciel Uzdrowiska Ustroń sprzedał większość swoich udziałów. Nabywcą jest europejski potentat · fot. facebook.com/UzdrowiskoUstron


O transakcji poinformowały między innymi Reuters i Bloomberg - jedne z największych europejskich agencji medialnych. Koszt miał wynieść ponad 500 milionów euro.

Gruppo San Donato posiada 56 cenionych na całym świecie ośrodków medycznych, badawczych i naukowych, w tym prestiżowy włoski Uniwersytet Vita Salute San Raffaele. Jest też pionierem terapii komórkowej i genowej. Specjaliści zatrudnieni przez GSD wykonują rocznie 14 milionów zabiegów, lecząc każdego roku prawie 5,5 miliona pacjentów.

American Heart of Poland to z kolei grupa, która zapewnia kompleksową i specjalistyczną opiekę ponad 220 tysiącom pacjentów rocznie na terenie całej Polski i posiada ponad 20 ośrodków - w tym znane Uzdrowisko Ustroń. Kluczową marką AHoP są Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, czyli sieć oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej - jeden z nich mieści się właśnie w Ustroniu.

- W ciągu ostatnich kilku lat wymieniliśmy cały najważniejszy sprzęt medyczny i zainwestowaliśmy w dwa nowe szpitale ogólne, aby rozwijać naszą bazę aktywów - przyznaje Adam Szlachta, prezes American Heart of Poland za pośrednictwem Agenzia Nova.

- Jesteśmy bardzo dumni, że GSD doceniło naszą jakość opieki medycznej i będzie nas wspierać w dalszym rozwoju organicznym. GSD jest doskonałym partnerem dla przyszłych inwestycji i w ścisłej współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia wnosi niesamowity know-how na rzecz poprawy standardów medycznych w Polsce. Jestem głęboko przekonany, że partnerstwo pomiędzy GSD i American Heart of Poland zaowocuje zapewnieniem polskim obywatelom najwyższej jakości usług opieki zdrowotnej - dodaje Szlachta.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.