Wiadomości

  • 16 listopada 2023

To ostatni dzwonek na zmianę opon na zimowe. IMGW przewiduje atak zimy

Instytut Metorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę niebezpiecznych zjawisk meteo na najbliższe dni. Jedno jest pewne - jeśli nie zmieniliście jeszcze opon na zimowe, to jest to ostatni dzwonek. Szykuje się atak zimy.

zima, oblodzenie, gołoledź, mróz
To ostatni dzwonek na zmianę opon na zimowe. IMGW przewiduje atak zimy · fot. pless.pl


Piątek 17 listopadaNa piątek 17 listopada synoptycy IMGW zapowiadają intensywne opady śniegu, oblodzenie oraz zawieje i zamiecie śnieżne.

Przewiduje się intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm w czasie do 12 godzin lub od 15 do 20 cm w czasie do 24 godzin. W prognozie możemy także przeczytać o spadku temperatury powietrza poniżej 0°C, który spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników oraz o zawiejach i zamieciach śnieżnych spowodowanych wiatrem o średniej prędkości do 40 km/h lub porywami do 70 km/h.

Powyższa prognoza dotyczy powiatów cieszyńskiego, bielskiego, żywieckiego i miasta Bielsko-Biała, a ważna jest od godziny 7.30 w piątek 17 listopada do godziny 7.30 w sobotę 18 listopada.

Sobota 18 listopadaIMGW na sobotę prognozuje w regionie intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm w czasie do 12 godzin lub o 15-20 cm w czasie do 24 godzin.

Z kolei dla całego województwa śląskiego prognozowane jest oblodzenie - spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Powyższa prognoza ma pierwszy stopień i obowiązuje od godziny 7.30 w sobotę 18 listopada do godziny 7.30 w niedzielę 19 listopada.

Niedziela 19 listopadaNa ten dzień wydano prognozę niebezpiecznych zjawisk dla całego województwa śląskiego. Dotyczy opadów marznących. Jak czytamy w komunikacie IMGW, przewiduje się "słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające nie dłużej niż 12 godzin i powodujące gołoledź".

Powyższa prognoza obowiązuje od godziny 7.30 w niedzielę 19 listopada do godziny 7.30 w poniedziałek 20 listopada i ma pierwszy stopień.

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.