Wiadomości

  • 21 listopada 2023

Cieszyn wśród najlepszych miast województwa. Ranking fundacji i katowickiego GUS

Na uroczystej gali, która odbyła w Sejmiku Województwa Śląskiego, wręczone zostały nagrody Rankingu Gmin Województwa Śląskiego. Na czwartym miejscu w kategorii miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców sklasyfikowano Cieszyn.

Wręczenie nagród Rankingu Gmin Województwa Śląskiego
Nagrodę dla miasta Cieszyn odebrała na uroczystej gali burmistrz Gabriela Staszkiewicz. · fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej


Organizatorami rankingu są Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Główny Urząd Statystyczny w Katowicach. Jego założeniem jest wyłonienie i promowanie gmin najprężniej rozwijających się pod względem społeczno-gospodarczym.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach - miast na prawach powiatu, gmin do 20 tysięcy mieszkańców oraz powyżej 20 tysięcy mieszkańców. W tej ostatniej właśnie, na czwartym miejscu - za Tarnowskimi Górami, Czeladzią i Mikołowem, a przed Lublińcem - sklasyfikowany został Cieszyn.

Loading...


Nagrodę odebrała burmistrz Gabriela Staszkiewicz.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.