Wiadomości

  • 21 listopada 2023
  • 22 listopada 2023

Kolejne potrącenia w regionie. Ranni trafili do szpitala

We wtorek, 21 listopada na drogach śląska cieszyńskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń. Niestety, w obu z nich brali udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

potrącenie wypadek harbutowice dw941
Potrącenie pieszej na DW941 w Harbutowicach - 21.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Do obydwóch wypadków doszło we wtorkowe popołudnie, po godzinie 16.00. Pierwszy z nich miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 941 w Harbutowicach, w rejonie skrzyżowania z ul. Piaskową. Na jezdni w stronę Wisły, kierujący Seatem 72-letni mieszkaniec Sosnowca, potrącił 61-letnię kobietę. Piesza przekraczała jezdnię na oznakowanym przejściu. Obecni na miejscu funkcjonariusze policji przebadali uczestników na zawartość alkoholu, obydwoje byli trzeźwi. Kobieta została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Niemalże w tym samym czasie doszło do drugiego, podobnego zdarzenia. Na ulicy Szpitalnej w Ustroniu, 77-letnia piesza została potrącona na oznakowanym przejściu, przez 66-letniego kierującego Toyotą. Seniorka została przewieziona do szpitala.

Jak przekazuje nam oficer prasowy KPP Cieszyn podkom. Krzysztof Pawlik, oba zdarzenia zostały zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Obecni na miejscu funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zabezpieczyli ślady i sporządzili stosowną dokumentację. Dalsze czynności w sprawie wykonywać będą policjanci cieszyńskiej komendy.

Pora roku oraz obecnie panujące warunki atmosferyczne negatywnie wpływają na nasze bezpieczeństwo na drogach. Tym bardziej, zarówno jako piesi jak i kierowcy powinniśmy zachować szczególną ostrożność w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Świeć PrzykłademW środę, 22 listopada kolejna odsłona akcji "Świeć Przykładem". Darmowe odblaski dla siebie i swoich bliskich będzie można odebrać w Pogwizdowie, Kończycach Wielkich oraz Hażlachu.

odblaski świeć przykładem
Akcja profilaktyczna "Świeć Przykładem" · fot. KPP Cieszyn

pj / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.