Wiadomości

  • 22 listopada 2023

Udana runda cieszyńskiego Piasta. Będzie awans do IV ligi?

CKS Piast Cieszyn zakończył rundę jesienną skoczowsko-żywieckiej okręgówki na drugim miejscu. Klub Ireneusza Jelenia z piętnastu spotkań wygrał jedenaście, tylko w czterech uznając wyższość rywali.

Ireneusz Jeleń jest nie tylko prezesem CKS Piast Cieszyn, ale także jego czynnym zawodnikiem
Ireneusz Jeleń jest nie tylko prezesem CKS Piast Cieszyn, ale także jego czynnym zawodnikiem · fot. kr / cieszyn.news


Początek tegorocznych rozgrywek nie wskazywał jednak na tak dobre wyniki cieszyńskich piłkarzy na koniec rundy. CKS w pierwszych trzech meczach dwukrotnie przegrywał (ze Smrekiem Ślemień i Victorią Hażlach) oraz raz wygrywał (z WSS Wisła). Dopiero od czwartej kolejki zaczęli seryjnie zdobywać trzy punkty, chociaż zdarzyły im się dwa potknięcia pod rząd - z Beskidem Skoczów 3:1 oraz najwyższe do tej pory 5:0 z Błyskawicą Drogomyśl, liderem rozgrywek.

Od pięciu kolejek podopieczni Kamila Sornata nie schodzą jednak ze zwycięskiej ścieżki, w ostatnim meczu pokonując Skałkę Żabnica aż 11:0. W spotkaniu tym hat-trickiem popisał się Jakub Jeleń, który w tych rozgrywkach zaliczył już 15 trafień.

Jakub to prywatnie syn Ireneusza Jelenia, prezesa klubu CKS Piast i byłego reprezentanta Polski, grającego wcześniej w między innymi Wiśle Płock czy francuskim AJ Auxerre. 42-latek jest też wciąż czynnym piłkarzem i często wychodzi w podstawowym składzie drużyny - choćby w meczu ze wspomnianą Skałką ustrzelił dublet.

Piłkarze Piasta swoje mecze rozgrywali na boisku Pod Wałką, jednak na wiosnę wrócą na swój domowy obiekt - zmodernizowany Stadion Miejski przy al. Jana Łyska. By awansować, muszą jednak odrobić trzypunktową stratę do Błyskawicy Drogomyśl - w IV lidze zagra bowiem tylko zwycięzca rozgrywek.

Tabela skoczowsko-żywieckiej ligi okręgowej, sezon 2023/2024
Tabela skoczowsko-żywieckiej ligi okręgowej, sezon 2023/2024 · fot. skoczow.slzpn.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.