Wiadomości

  • 23 listopada 2023

Przedłużenie kontroli granicznych na granicy ze Słowacją

Do 3 grudnia br. zostają przedłużone tymczasowe kontrole graniczne na granicy polsko-słowackiej. Kontrole w dalszym ciągu prowadzone będą tylko na kierunku wjazdowym do Polski. Przypominamy, że granicę można przekroczyć w wyznaczonych miejscach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców pogranicza, zmienił się zakres ruchu na niektórych przejściach granicznych.

ciapate zwardoń nielegalni migranci kontrola graniczna granica straż graniczna
Zatrzymanie nielegalnych migrantów w Zwardoniu - 25.10.2023 · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


Osoby czy pojazdy przekraczające granicę polsko-słowacką są typowane do kontroli na podstawie analizy ryzyka. Celem wprowadzenia kontroli granicznych jest przeciwdziałanie nielegalnej migracji ze szlaku bałkańskiego. Podróżni muszą pamiętać o posiadaniu dokumentów podróży - dowodu osobistego lub paszportu.

Do 3 grudnia br. granicę polsko-słowacką można przekroczyć w:
- 17 drogowych przejściach granicznych:
- Radoszyce
- Barwinek
- Muszynka
- Piwniczna-Zdrój - Mnišek nad Popradom
- Jurgów
- Chyżne
- Korbielów
- Zwardoń - Skalité Platforma
- Leluchów - przejście drogowe, przeznaczone tylko dla obywateli UE, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonków i dzieci.
- Konieczna - przejście drogowe (z wyłączeniem autobusów i busów), przeznaczone tylko dla obywateli UE, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonków i dzieci.
- Niedzica - j.w.
- Łysa Polana - j.w.
- Chochołów - j.w.
- Winiarczykówka - j.w.
- Ujsoły - j.w.
- Bór - j.w.
- Jaworzynka - Čierne -Skalité - j.w.

- 3 kolejowych przejściach granicznych:
- Łupków - Palota
- Muszyna - Plaveč
- Zwardoń-Skalité

- 2 pieszych przejściach granicznych:
- Ożenna - przeznaczone wyłącznie dla obywateli UE, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonków i dzieci.
- Zwardoń - Mýto

pj / cieszyn.news

źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.