Wiadomości

  • 23 listopada 2023

„Bezpieczna odległość - bezpieczna droga” - policyjne działania

„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” - to dzisiejsza akcja funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej policji. Policjanci na drodze ekspresowej S-52 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do przepisów i zachowują bezpieczne odległości.

pomiar odległości radar policja suszarka
Pomiar odległości pomiędzy pojazdami · fot. KPP Cieszyn


Przepisy jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Wyrażony jest w metrach i określa się, jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Pamiętajmy, ze chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, a zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

Dziś od rana, policjanci ruchu drogowego, na drodze ekspresowej S-52, prowadzili działania pn. „Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga”. Wyposażeni w mierniki prędkości TruCAM z odblokowanym trybem DBC (Distance Between Cars- odległość między pojazdami), sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

pj / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.