Wiadomości

  • 25 listopada 2023

Cieszynianka robi najładniejsze pierniki! Sukces uczennicy ZSEG

W Żychlinie odbył się ogólnopolski konkurs w dekorowaniu pierników dla uczniów i uczennic szkół gastronomicznych. Spośród kilkudziesięciu prac, do ścisłego finału dostało się zaledwie kilka, a zwyciężczynią okazała się cieszynianka - Karolina Gwizdała!

Karolina Gwizdała z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie wygrała ogólnopolski konkurs dekor-Piernik-art · fot. Dekor-Piernik-Art / Facebook.com


18-letnia uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych postanowiła ozdobić pierniki w ten sposób, by pokazywały różne znane budynki z całej Europy.

- Pomysł wpadł mi do głowy od razu. Najtrudniejsze było wybieranie zdjęć, a praca nad detalami zajęła tydzień. W zeszłym roku pierwszy raz dostałam się do finału „dekor-PIERNIK-art” i zajęłam piąte miejsce. Lukier królewski odkryłam 3 lata temu i pracowałam, pracowałam, aż się udało. Kocham taką dłubaninę, koronkową robotę. Zależało mi na uchwyceniu jak największej liczby szczegółów - mówiła młoda cukierniczka z Cieszyna, cytowana przez lokalny portal lm.pl.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.