Wiadomości

  • 25 listopada 2023
  • 27 listopada 2023

Oficjalne: Cieszynianin zawodnikiem Red Bull Junior Team! "To dla mnie spełnienie marzeń"

Kacper Sztuka dołącza do juniorskiego programu rozwoju kierowców Red Bulla! W sobotę, 25 listopada informacja, która krążyła od dłuższego czasu w mediach, została oficjalnie potwierdzona przez nowy team zawodnika z Cieszyna.

Kacper Sztuka zawodnikiem Red Bull Junior Team!
Kacper Sztuka zawodnikiem Red Bull Junior Team! · fot. redbull.com


- Jest to ogromny zaszczyt i spełnione marzenie z dzieciństwa. Gdy zaczynałem moją przygodę w kartingu, oglądałem jak Sebastian Vettel w barwach Red Bulla wygrywał wyścigi, a potem kolejne tytuły mistrza świata. Cieszę się ogromnie, że mogę dołączyć do juniorskiego zespołu Red Bulla - mówi Sztuka w wywiadzie, jakiego udzielił stronie producenta napojów energetycznych.

Nie jest jeszcze pewne, w jakiej serii będzie rywalizował cieszynianin w przyszłym sezonie. Po wygraniu włoskich mistrzostw Formuły 4 jego celem są starty w Formule 3 - po dołączeniu do Red Bulla znacząco się przybliżyły - ale na potwierdzenie trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Mam nadzieję, że do końca roku uda się wszystko ustalić. Nie wszystko jest w moich rękach. Swoją robotę już wykonałem w trakcie sezonu włoskiej F4, teraz czekam i bardzo intensywnie trenuję. Jeżeli pojawi się możliwość testów autem, którym będę startował w przyszłym roku, to z tego skorzystam. Cały czas będę jednak ciężko pracował na siłowni i w symulatorze, żeby do pierwszego wyścigu nowego sezonu być jak najlepiej przygotowanym po zimie - wyjaśnia kierowca.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.