Wiadomości

  • 3 grudnia 2023
  • 12 grudnia 2023

Przebudowa Hażlaskiej ruszy w czerwcu. Będzie specjalny ciąg dla pieszych i rowerów

W czerwcu przyszłego roku ruszy długo oczekiwana przebudowa ulicy Hażlaskiej. O szczegółach istotnych dla rowerzystów informuje stowarzyszenie Rowerowy Cieszyn.

ul. Hażlaska w Cieszynie - 28.8.2023
ul. Hażlaska w Cieszynie od lat czeka na przebudowę. W końcu się doczeka · fot. kr / cieszyn.news


W projekcie przebudowy tej domagającej się od lat arterii zaplanowany został dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy, który ma być wykonany z czerwonej masy bitumicznej. Nie będzie on jednak prowadził aż do skrzyżowania ulicy Hażlaskiej z Frysztacką (przy kościele św. Jerzego), a kończyć się będzie znacznie wcześniej - przy skręcie w ulicę Folwarczną, jeszcze przed nową częścią Cmentarza Żydowskiego. Rozpoczynać się z kolei będzie od krzyżówki z ulicami Motelową i Jabłonną, gdzie usytuowana jest kładka pieszo-rowerowa nad drogą S52.

Jak wyjaśnia stowarzyszenie Rowerowy Cieszyn, takie rozwiązanie spowodowane jest zbyt dużym nachyleniem drogi w ostatnim odcinku ulicy. Prace budowlane zakończyć się mają po roku - w czerwcu 2025.

Loading...

kr, pj / cieszyn.news

źródło: UM Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.