Wiadomości

  • 1 grudnia 2023
  • 2 grudnia 2023

Czeka nas śnieżny weekend. Przybyć może nawet 40 cm śniegu

Za nami:

W ciągu najbliższych dni niż "Robin" przyniesie do naszego kraju śnieżyce - także w naszym regionie. Weekend upłynie pod znakiem intensywnych opadów śniegu. W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia (w trzystopniowej skali).

lwowska, śnieg
"Robin" zapewni nam biały weekend. Czekają nas intensywny opady śniegu - jest pomarańczowy alert - zdj. ilustracyjne · fot. Arek / Bielskie Drogi


- Prognozowane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 30 cm do 40 cm, lokalnie na terenach powyżej 600 m n.p.m. do 45 cm. Najbardziej intensywne opady prognozowane są w sobotę w dzień - czytamy w komunikacie IMGW-PIB.

Ostrzeżenie 2. stopnia (w trzystopniowej skali) będzie obowiązywać od godziny 22..00 w piątek 1 grudnia do godziny 4.00 w niedzielę 3 grudnia w południowej części województwa śląskiego - mieście Bielsko-Biała i powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim.

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.