Wiadomości

  • 6 grudnia 2023

Palił w piecu szmatami i starymi kablami. Wykryli to dronem

Cieszyńscy strażnicy miejscy w poniedziałek (5 grudnia) ponownie użyli drona, by sprawdzić, czym palą mieszkańcy. Kontrole przeprowadzili na ulicach między osiedlem Podgórze a filią Uniwersytetu Śląskiego. Jednemu z mieszkańców wlepiono maksymalny mandat.

Palił starymi kablami i szmatami w piecu. Wykryli to przy użyciu drona
Palił starymi kablami i szmatami w piecu. Wykryli to przy użyciu drona · fot. Straż Miejska w Cieszynie / Facebook.com


Jak informuje Straż Miejska w Cieszynie, "pod lupę" wzięto ulice zgłaszane przez mieszkańców. Dron latał między innymi nad domami przy Staszica, Staffa, Niemcewicza, Kołłątaja i Przybosia.

Wykryto, że na terenie jednej z posesji do palenia w piecu - który nie spełniał wymogów uchwały antysmogowej - używano starych kabli i szmat. - Sprawca zatruwania powietrza otrzymał maksymalny mandat! Warto zaznaczyć, że był to kolejny dzień w powiecie cieszyńskim, gdzie prognozowana jakość powietrza ze względu na wartość pyłu zawieszonego PM 10 była zła - informują cieszyńscy strażnicy miejscy.

kr / cieszyn.news

źródło: Straż Miejska w Cieszynie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.