Wiadomości

  • 6 grudnia 2023

Warto zachować czujność. Nawet, gdy dzwoni policja

Wiele wskazywało, że byliśmy dziś świadkami próby wyłudzenia pieniędzy od prowadzących lokal gastronomiczny w Cieszynie. Jak wynikało z rozmowy telefonicznej, oszust podawał się za policjanta i zgłaszał, że dostawca posiłków restauracji spowodował kolizję prowadząc Fiata Doblo. Sęk w tym, że owa restauracja takiego nie posiada.

Policja
fot. KPP Cieszyn


Sytuacja miała miejsce w środę, 6 grudnia w Leśnej Stołówce w Cieszynie.

To oczywiście dosyć znana metoda oszustwa, jednak dotychczas jej ofiarami byli najczęściej seniorzy. Jak przekazał nam podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, formy wyłudzenia pieniędzy lubią ewoluować, a oszuści często modyfikują swoje pomysły na niezgodne z prawem pozyskanie pieniędzy.

W każdym wypadku jednak należy zachować ostrożność i czujność, a także nie ulegać początkowym emocjom. Warto też pamiętać, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Aktualizacja

Po publikacji artykułu skontaktował się z nami ponownie podkom. Krzysztof Pawlik. Pochwalił właścicieli lokalu za czujność i podkreślił, że nagłaśnianie prób wyłudzania pieniędzy jest niezwykle istotne.

Okazało się jednak, że z lokalem faktycznie kontaktował się policjant odnośnie kolizji drogowej. Musiało więc dojść do nieporozumienia dotyczącego marki samochodu i próby wyłudzenia pieniędzy, o których pisaliśmy. Za to przepraszamy.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.