Wiadomości

  • 6 grudnia 2023

[FOTO] Poranna kraksa w Skoczowie. 3 osoby trafiły do szpitala

W środę, 6 grudnia około godziny 5.00 na ulicy Katowickiej w Skoczowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowane zostały wszystkie służby ratunkowe.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ulicy Katowickiej w Skoczowie - 6.12.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Kraksa miała miejsce na krajowej 81, na skrzyżowaniu z łącznikiem do ulicy Wiślańskiej. Doszło w tym miejscu do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Obecni na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policji ustalili, że sprawcą jest 55-letni mężczyzna kierujący Skodą, który wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym Toyotą 23-latku. Siła uderzenia była stosunkowo duża.

Obecne na miejscu zdarzenia zespoły ratownictwa medycznego odwiozły obu kierowców oraz pasażerkę Toyoty do szpitala na badania. Na szczęście, nie doznali oni poważnych obrażeń. Jak poinformował nas w południe oficer prasowy KPP Cieszyn, podkom. Krzysztof Pawlik, policjanci wydziału ruchu drogowego zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję.

Podczas interwencji służb ratunkowych kierujący musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Zajęty był jeden pas jezdni w stronę Wisły oraz zablokowany zjazd w stronę ulicy Wiślańskiej.

Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowaniagddkia dk81 dk-81 skoczów crab skrzyżowanie
Niebezpieczne skrzyżowanie na DK-81 w Skoczowie · fot. GDDKiA


Przypomnijmy. W sierpniu bieżącego roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnej na tym newralgicznym skrzyżowaniu. Wykonawca, firma Instalekt Marek Micor i Wspólnicy z Bielska-Białej dokona również korekty oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wartość inwestycji to niemal 750 tysięcy złotych. Termin realizacji zadania ustalony został na 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

pj / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.