Wiadomości

  • 8 grudnia 2023
  • 19 grudnia 2023

[WIZUALIZACJE] Tak może wyglądać parking przy Liburni. Miasto szuka wykonawcy

Cieszyński ratusz poszukuje wykonawcy, który wybuduje przy ul. Liburnia 2 wielopoziomowy parking. Inwestycja ma powstać przy partnerstwie między miastem a prywatnym przedsiębiorcą.

Wariantowe studium programowo-przestrzenne chłonności terenu MZD przy ul. Liburnia w Cieszynie · fot. MAU Mycielski Architecture & Urbanism


Przypomnijmy - parking ma oferować od 500 do 600 miejsc i znajdować się na terenie między ulicami: Zamkową od zachodu, Liburnia od północy oraz terenami marketu Leroy Merlin od zachodu i własnością PKP od południa. Z ulicą Michejdy ma go łączyć kładka.

W dokumentacji projektowej nie jest wskazany konkretny koszt inwestycji. Podana jest jednak sugestia, że budowa porównywalnego, 16-poziomowego parkingu w Lublinie kosztowała około 28 milionów złotych.

Jak wspominaliśmy na wstępie, pieniądze te będą pochodzić zarówno z budżetu miasta Cieszyn oraz od prywatnego przedsiębiorcy, z którym zostanie zawarte partnerstwo. Na jego wyłonienie trzeba będzie poczekać - zawarcie umowy planowane jest na kwiecień przyszłego roku. Wcześniej, bo do 28 grudnia br., miasto czeka na oferty wykonawców chcących wybudować parking.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.