Wiadomości

  • 8 grudnia 2023

[FOTO] Solidna kraksa na Wiślance w Drogomyślu. Samochód sam wezwał służby

W piątek, 8 grudnia około godziny 11.00 na DK-81 w Drogomyślu, doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na pasie w stronę Skoczowa, tuż przed skrzyżowaniem z ul. Główną zderzyły się dwa samochody ciężarowego. Uszkodzony został także osobowy Volkswagen. Nim kierowcy zorientowali się w sytuacji, o zdarzeniu drogowym wiedziały już służby ratunkowe. System eCall zainstalowany w Volkswagenie sam powiadomił operatora numeru alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym. Od 2018 roku taki system jest obowiązkowym wyposażeniem wszystkich nowych samochodów.

Kraksa na DK-81 w Drogomyślu - 8.12.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Choć wszystko wyglądało bardzo groźnie, skończyło się tylko na strachu. Nikt nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń. Przez jakiś czas droga była zablokowana, a samochody osobowe kierowane na profilaktyczny objazd. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu przez kierowcę ciężarowego Mercedesa. Najechał on na tył innej ciężarówki i pchnął ją na samochód osobowy.

Warto dodać, że w chwili zdarzenia w okolicy Drogomyśla występowała mgła o różnym nasileniu. W jednym miejscu widzialność wynosiła 100-150 metrów, a kawałek dalej zaledwie kilkanaście metrów. To znacząco utrudniało jazdę i nie była to jedyna kraksa w okolicy. Zaledwie kilkadziesiąt minut wcześniej w Skoczowie miała miejsce podobna kolizja z udziałem kilku pojazdów. Tutaj także szczęśliwe obeszło się bez rannych.

Loading...

sid / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.