Wiadomości

  • 8 grudnia 2023

Sezon w Beskidach zainaugurowany. "Każda z miejscowości wnosi coś do oferty"

W ustrońskim Dworze Skibówka na Równicy odbyła się uroczysta inauguracja sezonu narciarskiego, zorganizowana przez samorząd wojewódzki. Do miejscowości u podnóża Czantorii przyjechał między innymi marszałek Jakub Chełstowski, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, a gospodarzem był burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Beskidy Winter Go - inauguracja sezonu w województwie śląskim, 8.12.2023 · fot. kr / cieszyn.news


Chełstowski: Śląsk jest piękny, zielony i mamy mnóstwo atrakcyjnych miejscW trakcie wydarzenia "Beskidy Winter Go" jako pierwszy głos zabrał marszałek Jakub Chełstowski. - Jechałem tu dzisiaj z potężnym bólem głowy, bo - przepraszam za język - w Katowicach śmierdzi, jakość powietrza jest beznadziejna. Wystarczyły jednak 3-4 mocne wdechy tutaj, na Równicy i człowiek wraca do równowagi. Śląsk jest piękny, zielony i mamy mnóstwo atrakcyjnych miejsc, z których po prostu trzeba korzystać - zaznaczał.

Jak dodał, "zima w tym roku zatańczyła tango z rzeczywistością bardzo wcześniej". - Drogi wojewódzkie po tygodniu są już przejezdne, wiele jest też możliwości komunikacji czy to do Bielska-Białej, Ustronia lub Wisły. Zachęcam więc wszystkich, by ten czas aktywnie tutaj spędzali czy to na Podbeskidziu, czy to tutaj w Beskidach - przekonywał.

Korcz: Każdy tu znajdzie coś dla siebie- Pogodę przygotowaliśmy, czegóż więcej trzeba? Jest śnieg, mróz, trasy narciarskie, szlaki turystyczne, bogata oferta turystyczna, kulinarna. Każdy znajdzie coś dla siebie i cieszymy się, że do nas przyjeżdżacie - mówił z kolei burmistrz Ustronia Przemysław Korcz, który zwrócił się też bezpośrednio do marszałka. - Wiele w tym pańskiej zasługi. To pan, jako pierwszy marszałek zaczął dostrzegać południe województwa i fakt, że można tu rozwijać ofertę turystyczną przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Za to już teraz dziękuję - podkreślał.

Włodarz Ustronia skierował też kilka słów do prezydenta Bielska-Białej. - Powiedziałem panu prezydentowi Klimaszewskiemu, że nie użyję dzisiaj terminu "Podbeskidzie", bo jesteśmy na Śląsku Cieszyńskim. Bielsko-Biała jest jednak liderem naszego całego regionu, rozwija się prężnie i turystycznie. Każda z naszych miejscowości coś wnosi do tej wspólnej oferty, ale wspólnie możemy pokazać że warto przyjechać tutaj w zimie - dodawał.

Klimaszewski: takie przedsięwzięcia jak to pozwoliły się podnieść turystyceGłos zabrał też Jarosław Klimaszewski, który wystąpił w imieniu stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka zrzeszającego 41 samorządów z subregionu południowego województwa śląskiego. - Wydaje się, że w tej kadencji jest on dostrzegany z Katowic przez samorząd wojewódzki - dziękuję za to panie marszałku. Po covidzie takie przedsięwzięcia jak to pozwoliły się podnieść turystyce - przecież wielu mieszkańców powiatów żywieckiego, cieszyńskiego czy bielskiego utrzymuje się z tutystyki. W skali województwa przychody z turystyki wynoszą 5 miliardów złotych rocznie, więc widać, jak istotny jest to biznes - wyjaśniał.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.