Wiadomości

  • 5 września 2023
  • 6 września 2023

[FOTO] Trzy groźne wypadki w regionie! Policja apeluje o rozsądek

We wtorek (5 września) na terenie powiatu cieszyńskiego doszło do trzech bardzo poważnych zdarzeń. Drogi były dość mocno zakorkowane i kierowcy musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Policja opublikowała komentarz w ich sprawie.

dachowanie hażlach dw938
Dachowanie samochodu osobowego na DW938 w Hażlachu - 5.09.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Dwie wielkie kraksy i potrącona 8-latkaInformacje o dwóch zdarzeniach drogowych wpłynęły do służb ratunkowych około godziny 14.20. Pierwsze z nich miało miejsce na drodze wojewódzkiej 948 w Hażlachu. W rejonie skrzyżowania z ul. Spokojną dachował samochód osobowy. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, ruch został wstrzymany. Do godziny 15.30 ma on zostać przywrócony, będzie odbywać się wahadłowo.

Druga kraksa miała miejsce na DK-81 w Ochabach Wielkich. Na jezdni w kierunku Katowic doszło do zdarzenia z udziałem kierującego jednośladem. Jak informuje nas oficer prasowy KPP Cieszyn, podkom. Krzysztof Pawlik, według wstępnych ustaleń obecnych na miejscu funkcjonariuszy, kierujący jednośladem podczas zmiany pasa ruchu miał doprowadzić do zderzenia z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

ochaby wielkie kolizja motocyklista jednoślad
Zdarzenie drogowe z udziałem kierującego jednośladem w Ochabach Wielkich na DK-81 - 5.09.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Nieco później do mundurowych wpłynęło także zgłoszenie dotyczące potrącenia 8-latki na terenie gminy Istebna. Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Cieszyńscy policjanci: było o krok od tragediiDo tych trzech zdarzeń odnieśli się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Wszystkie zdarzenia wyglądały bardzo groźnie i mogły mieć swój tragiczny finał… Na całe szczęście dla ich uczestników skończyły się dobrze - podkreśla podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP Cieszyn.

Pawlik przybliżył też okoliczności każdego z tych wypadków - Przyczyną było zaśnięcie. Kierowca passata nie odniósł poważnych obrażeń i może mówić o wielkim szczęściu - za spowodowanie zdarzenia został ukarany mandatem karnym - wyjaśniał pierwszy z nich.

- Mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca motorowerem 32-latka nieprawidłowo zmieniała pas ruchu i uderzyła w volvo, które poruszało się lewym pasem w kierunku Katowic. 76-letni kierowca samochodu oraz uczestniczka byli trzeźwi. 32-latka w wyniku zdarzenia doznała złamania kończyny - biorąc pod uwagę natężenie ruchu na tej drodze, pomimo odniesionych ran, ona również może mówić o sporym szczęściu - mówi Pawlik o drugiej kraksie.

- Ostatnie zdarzenie świadczy o tym, że w każdej chwili, w każdym miejscu na drodze, poruszając się dowolnym pojazdem należy zachować pełną koncentrację, skupienie i panowanie nad pojazdem. Można tylko przypuszczać co by się stało, gdyby kierowca renaulta sięgał na przykład po telefon komórkowy albo przez niego rozmawiał… Pierwsze, wstępne ustalenia z miejsca zdarzenia wskazują na to, że 8-latka bawiła się na terenie posesji i wyjechała na rowerze na drogę wprost pod przejeżdżający pojazd. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie po dokładnych badaniach na całe szczęście nie stwierdzono u niej obrażeń zagrażających życiu - zaznacza oficer prasowy cieszyńskiej komendy.

Policja po raz kolejny apeluje o pełne skupienie i zachowanie koncentracji na drodze niezależnie od pory dnia.

kr, pj / cieszyn.news

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.