Wiadomości

  • 31 grudnia 2023

Pieniądze z KPO dla Cieszyna? Pomogą przy modernizacji oczyszczalni ścieków

Burmistrz Gabriela Staszkiewicz udzieliła wywiadu stacji TVP3 Katowice, w którym mówiła o środkach z Krajowego Planu Odbudowy, które mogłyby trafić do miasta. Już wcześniej cieszyński ratusz wyliczał, że mógłby z nich zrealizować ponad 30 projektów.

Miejska Oczyszczalnia Ścieków przy ul. Motokrosowej w Cieszynie
Miejska Oczyszczalnia Ścieków przy ul. Motokrosowej w Cieszynie · fot. ZGK Cieszyn


- Inwestycje te nie tylko przyczynią się do poprawy jakości życia w naszym mieście, ale także będą stanowiły solidny fundament dla przyszłych pokoleń mieszkańców Cieszyna. To dzięki tym środkom, będziemy mogli skuteczniej odpowiadać na ekologiczne wyzwania naszych czasów i budować przyszłość opartą na zrównoważonym rozwoju - przyznała burmistrz w mediach społecznościowych.

Jak dodała, jednym z nich może być choćby modernizacja oczyszczalni ścieków. - To krok milowy w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i ochrony naszego środowiska naturalnego - podkreśliła.

Przypomnijmy, że z pieniędzy z KPO zamierza skorzystać też PKP PLK, choćby do wdrożenia w regionie (i na cieszyńskim dworcu) systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.