Wiadomości

  • 2 stycznia 2024
  • 3 stycznia 2024

[FOTO] Grozili nożem taksówkarzowi, ukradli mu samochód. Grozi im 20 lat odsiadki

W Wigilię w Czeskim Cieszynie do jednej z taksówek weszło dwóch mężczyzn i zamówili kurs do Ustronia. Gdy dojechali na miejsce okazało się, że nie mają pieniędzy - w efekcie zaczęli grozić taksówkarzowi nożem, a gdy ten wysiadł z auta, ukradli je wraz z telefonem, dokumentami i gotówką które były w środku.

Grozili taksówkarzowi nożem i ukradli mu samochód. Grozi im 20 lat więzienia · fot. KPP Cieszyn


Jednego ze sprawców udało się złapać już w drugi dzień świąt - w akcję zostali zaangażowani policjanci pionu kryminalnego, techniki kryminalistycznej, mundurowi z prewencji oraz policjanci operacyjni cieszyńskiego garnizonu.

- Policjanci z komisariatu w Skoczowie zauważyli na ulicy Katowickiej samochód, który opisem przypominał skradzioną skodę - nie zgadzały się tylko numery rejestracyjne, które, jak się później okazało, były skradzione. Na widok mundurowych kierowca auta podjął próbę ucieczki, ale skuteczne ustawienie radiowozu dało mu tylko jedną możliwość - wjechania w ślepy zaułek. Widząc, że nie ma innej możliwości, podjął próbę ucieczki pieszo. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali go i obezwładnili. 28-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Mundurowi zabezpieczyli odzyskany pojazd - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Dwa dni później mundurowi namierzyli drugiego ze sprawców. 24-latka aresztowali policjanci z Ustronia, mimo próby jego ucieczki przez płot.

Przestępcom grozi kara do 20 lat więzienia. Starszy będzie odpowiadał jako recydywista - w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.