Wiadomości

  • 3 stycznia 2024

Znacznie mniej wypadków na cieszyńskich drogach. Policja podsumowuje rok

W powiecie cieszyńskim w ubiegłym roku doszło do 48 wypadków. To znacznie mniej w porównaniu z poprzednimi latami - w 2022 roku było ich 79, a w 2021 aż 122. Niestety kilka z nich zakończyło się tragicznie.

Cieszyńska policja zatrzymała dziś kierującą busem z Wisły do Katowic, która nie miała ważnych uprawnień
zdj. ilustracyjne · fot. KPP Cieszyn


Jak wynika z danych Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w ubiegłym roku w wypadkach drogowych zginęło 6 osób, a rannych zostało 56. Mundurowi zatrzymali ponad 270 pijanych kierowców i piętnastu, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Wykroczeń odnotowano 17 716, z czego 14 540 zakończyło się mandatem, 2489 pouczeniem, a 687 skończyło się w sądzie.

- Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych w ubiegłym roku, to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze - wyjaśnia podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.