Wiadomości

  • 7 stycznia 2024

Pomysły Ratusza na miasto. Hotel zamiast kultowej pizzerii?

Wracamy do "Masterplanu dla śródmieścia Cieszyna" - dokumencie z 2021 roku, który powstał na zlecenie Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Zawiera on luźne koncepcje architektoniczne dotyczące różnych miejsc w centrum miasta - dziś przyjrzymy się, jaki pomysł ma ratusz na obszar przy al. Jana Łyska.

Wizualizacja zagospodarowania al. Jana Łyska, niedaleko skrzyżowania z ul. Zamkową
Wizualizacja zagospodarowania al. Jana Łyska, niedaleko skrzyżowania z ul. Zamkową · fot. Cieszyn. Masterplan dla śródmieścia Cieszyna


Wcześniej pisaliśmy: Pomysły Ratusza na miasto. Tak mógłby wyglądać dawny amfiteatr

Obecnie u zbiegu ulicy Zamkowej oraz alei Jana Łyska znajduje się między innymi znana pizzeria "Wenecja". W myśl dokumentu, w budynku w którym się ona znajduje mógłby zostać zlokalizowany hotel wraz z garażem podziemnym. - Zakłada się realizację budynku wysokością nawiązującego do sąsiednich budynków, z przeszklonym otwartym ogólnodostępnym parterem, który zapraszał będzie do kierowania się na brzeg Olzy - czytamy.

Co więcej, przed budynkiem miałby się znaleźć zieleniec wraz ze szpalerem drzew, przerwanym na wysokości widoku na rzekę Olzę. Masterplan zaleca, by na tej części ulicy wprowadzić ruch jednokierunkowy, by powiększyć przestrzeń dla pieszych i rowerzystów.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.