Wiadomości

  • 10 stycznia 2024

Puchar Świata w Wiśle bez skoczka z Cieszyna. Pojedzie na zawody do Innsbrucku

Już w najbliższy weekend na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędzie się pierwszy konkurs w ramach PolSKIego Turnieju w skokach narciarskich. W stawce zabraknie niestety Kacpra Juroszka - cieszynianin będzie w tym czasie rywalizował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w austriackim Innsbrucku.

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince gotowa na Puchar Świata · fot. Materiały prasowe PZN


O przesunięciu 22-latka do kadry B, mimo obiecujących startów w lecie, pisaliśmy tutaj: Skoczek z Cieszyna przesunięty do kadry B. "Chcemy mu zapewnić mniej stresujące warunki przygotowań"

W Wiśle zobaczymy jednak całą krajową czołówkę. - Podczas Pucharu Świata w Wiśle, w ramach podstawowej kwoty międzynarodowej, pokażą się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. To piątka, która punktowała w Bischofshofen. Kwotę krajową wypełnią Maciej Kot, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Jakub Wolny - przekazał Thomas Thurnbichler, trener Kadry Narodowej A w skokach narciarskich.

Skocznia w Malince jest już gotowa na przyjęcie najlepszych skoczków na świecie. Pomocne okazały się rzecz jasna ostatnie mrozy. - Finalnie mamy wręcz nadmiar śniegu, który początkowo zwoziliśmy spod Baraniej Góry. Pierwsze ekipy już są w Wiśle, łącznie będziemy mieli zawodników z 17 krajów. Do piątkowych kwalifikacji przystąpi 64 skoczków. W sobotę czeka nas, po raz pierwszy na polskiej ziemi, konkurs duetów, natomiast w niedzielę konkurs indywidualny - wyjaśnia dyrektor zawodów, Andrzej Wąsowicz.

Na wszystkich konkursach spodziewany jest komplet widzów - na niedzielne zawody indywidualne nie ma już biletów, zostały tylko pojedyncze wejściówki na sobotni konkurs duetów.

Skoczków będzie można też spotkać w piątek wieczorem na wiślańskim rynku, gdzie odbędzie się ceremonia wręczenia numerów startowych najlepszej dziesiątce z kwalifikacji. - Będzie można się rozgrzać w rytmach muzyki, ale przede wszystkim zobaczyć z bliska czołowych skoczków, być może zrobić sobie wspólne zdjęcie czy zdobyć autograf - zaprasza Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu.

Plan zawodów Pucharu Świata w Wiśle:

12.01.2024 (piątek)
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

13.01.2024 (sobota)
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs duetów

14.01.2024 (niedziela):
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs indywidualny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.