Wiadomości

  • 11 stycznia 2024

Zwolennicy PiS jadą na "Protest Wolnych Polaków". Także z Cieszyna

Na czwartkowym "Proteście Wolnych Polaków", organizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość oraz kluby Gazety Polskiej w Warszawie, spodziewanych jest około 100 tys. osób. Wśród nich nie zabraknie także mieszkańców Cieszyna.

Pasażerowie autokarów jadących z regionu na "Protest Wolnych Polaków w Warszawie · fot. Facebookowe profile posłów Grzegorza Pudy, Grzegorza Gaży, Przemysława Drabka i profil na X posła Stanisława Szweda


Autobusy zorganizowali posłowie z okręgu - Grzegorz Puda, Przemysław Drabek, Grzegorz Gaża i Stanisław Szwed. Jak przyznał na platformie X (dawniej Twitter) ten ostatni, do stolicy jadą także mieszkańcy Cieszyna. - Autobusy pełne wolnych zatroskanych o przyszłość Naszej Ojczyzny wyruszyły z Bielska-Białej, Cieszyna, Pszczyny, Żywca, aby zaprotestować wobec rażącego łamania prawa przez ekipę Tuska - napisał poseł.

"Protest Wolnych Polaków" dotyczy zmian w zarządach mediów publicznych, do jakich doszło w ostatnich miesiącach po wyborach 15 października. Organizatorami są kluby Prawa i Sprawiedliwości oraz "Gazety Polskiej".

W Warszawie dziś odbędą się dwa duże zgromadzenia. Pierwsze o 14:00, w trakcie którego demonstrujący przejdą spod Sejmu na plac Powstańców Warszawy (gdzie mieści się siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). Drugi marsz rozpocznie się o 17:30 i przejdzie trasą Nowy Świat/Świętokrzyska - Plac Zamkowy. Jak informuje portal gazeta.pl, warszawski ratusz spodziewa się na obu tych protestach łącznie około 100 tys. osób.Loading...


Loading...


Loading...

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.