Wiadomości

  • 18 stycznia 2024

Napastnik z Cieszyna bije rekordy w Holandii. Najlepszy klubowy wynik od blisko dekady

Kacper Kostorz to 24-letni napastnik Pogoni Szczecin, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w FC Den Bosch. Na zapleczu holenderskiej ekstraklasy radzi sobie bardzo dobrze - w 21 spotkaniach ligowych aż 10-krotnie pokonywał bramkarza rywali, z czego dwukrotnie w ostatnim meczu swojej drużyny rozegranym 15 stycznia.

Kacper Kostorz w 21 spotkaniach na zapleczu holenderskiej Eredevisie strzelił 10 goli i zaliczył 3 asysty
Kacper Kostorz w 21 spotkaniach na zapleczu holenderskiej Eredevisie strzelił 10 goli i zaliczył 3 asysty · fot. twitter.com/OptaJohan


Jak wynika z danych Stats Perform, które na platformie X (dawniej Twitter) udostępnił profil OptaJohan, to najlepszy wynik w jego klubie od 2014 roku - wtedy Erik Quekel do zaliczenia dziesięciu trafień potrzebował 14 meczów.Kostorz to wychowanek cieszyńskiego Piasta, który w swojej karierze grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin czy Koronie Kielce i Miedzi Legnica. Wypożyczenie z ekipy Portowców do holenderskiego klubu kończy się w czerwcu tego roku, ale FC Den Bosch ma opcję kupna napastnika z Cieszyna.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.