Wiadomości

  • 18 stycznia 2024

Każdy może nauczyć się nieść pomoc i ratować życie. Szkolenie dla cywili ten weekend

Materiał partnera:

Wypadki drogowe stały się nieodłącznym elementem otaczającej nas rzeczywistości. Codziennie na okolicznych drogach ktoś zostaje ranny. Pierwsza pomoc jest ważnym elementem łańcucha przeżycia. Udzielenie pierwszej, przedmedycznej pomocy rannym może być kluczowe dla ich późniejszego zdrowia lub mieć wpływ na to czy w ogóle przeżyją wypadek. Praktyka pokazuje, że wiele ludzi boi się udzielić pierwszej pomocy. Strach jest często związany z niewiedzą.

Jak skutecznie nieść pierwszą pomoc? Co trzeba wiedzieć. Na te i inne pytania znajdą odpowiedź uczestnicy obszernego szkolenia, na które może zapisać się każdy chętny. Profesjonalne szkolenia, na których omawiane są aspekty związane z pierwszą pomocą, organizuje Fundacja DROGA DO PRZEŻYCIA wspólnie z Poligonem Strażackim w Bielsku-Białej i firmą EDUFIRE. Najbliższe szkolenie odbędzie się w sobotę, 20 stycznia o godzinie 9.00. Koszt 250zł. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się pod adresem fundacja@drogadoprzezycia.pl

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy organizowane na terenie Poligonu Strażackiego - grudzień 2023 · fot. Fundacja "DROGA DO PRZEŻYCIA"


Szkolenie trwa około 7 godzin i jest podzielone na dwie części. Teoretyczną, po której przewidziano krótką przerwę obiadową (posiłek w cenie) i część praktyczną. Uczestnicy poza wiedzą zdobywają także umiejętności. Część praktyczna to m.in. ewakuacja osób poszkodowanych z wraków, także tych specjalnie przygotowanych pod te zadania. Będzie cięcie pasów, skuteczne wybijanie szyb czy choćby gaszenie pożarów. Poligon Strażacki jest miejscem gdzie na co dzień trenują zawodowi i ochotnicy strażacy. Jest możliwość przećwiczenia każdego scenariusza, a swoim doświadczeniem z uczestnikami szkolenia dzielą się aktywni strażacy i ratownicy medyczni. To m.in. na wypadkach z naszego regionu są oparte scenariusze poszczególnych ćwiczeń dla uczestników.

Po szkoleniu każdy z uczestników otrzymuje certyfikat potwierdzający zakres zdobytej wiedzy.

405766808 755642649934786 584882461883375885 n
Na Poligonie Strażackim znajdują się specjalnie przygotowane wraki, które idealnie sprawdzają się na szkoleniach z zakresu skutecznej pierwszej pomocy · fot. Fundacja "DROGA DO PRZEŻYCIA"

sid / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.