Wiadomości

  • 19 stycznia 2024
  • 21 stycznia 2024

To już oficjalne. Sztuka pojedzie w Formule 3!

Kacper Sztuka, cieszyński kierowca Red Bull Junior Team dołącza do ekipy MP Motorsport i pojedzie w Formule 3! - To spełnienie moich marzeń - przyznaje młody zawodnik.

Kacper Sztuka zawodnikiem Red Bull Junior Team!
Kacper Sztuka zawodnikiem Red Bull Junior Team! · fot. redbull.com


MP Motorsport to czołowy zespół tej serii wyścigowej, rywalizujący o zwycięstwa w wyścigach. Początek sezonu zaplanowany został na marzec w Bahrajnie - Formuła 3 to seria towarzysząca królowej sportów wyścigowych.

- Zespół ma mocne doświadczenie w tej serii, które pomoże mi w płynnym przejściu z F4 do F3. Pokochałem ich samochód, gdy jechałem nim podczas testów na Imoli i nie mogę się doczekać, aby wsiąść do niego ponownie na dalsze testy i nadchodzący nowy sezon. To będzie ogromne wyzwanie, ale mu podołam - mówi Sztuka w oficjalnym komunikacie na stronie zespołu.

- Miał rewelacyjny sezon we włoskiej F4, który zaowocował zaproszeniem do juniorskiego zespołu Red Bulla. Od razu pokazał swoje umiejętności w trakcie testu na Imoli, więc jesteśmy pewni, że Kacper jest gotowy na debiut w FIA F3. Cały zespół nie może się doczekać współpracy zarówno z Kacprem, jak i jego partnerem Timem [Tramnitzem - dop. red.] w trakcie sezonu - mówił szef ekipy Sander Dorsman.

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.