Wiadomości

  • 7 września 2023
  • 8 września 2023

Sztuka celuje wyżej. "Nie mamy planu B"

Kacper Sztuka, młody cieszyński kierowca włoskich mistrzostw Formuły 4, przymierza się do startu w dwóch ostatnich tegorocznych rundach. Do tej pory jego wyniki są świetne - zajmuje w klasyfikacji generalnej trzecią pozycję i realnie może walczyć o mistrzostwo. Jak przyznaje, jego celem na kolejny sezon są starty w Formule 3.

Kacper Sztuka
Kacper Sztuka jest trzeci w klasyfikacji generalnej włoskiej F4 - wygrał m.in. trzy wyścigi na torze Paul Ricard. Jego celem są starty w F3 · fot. facebook.com/kacpersztukago


- Naszym celem jest Formuła 3 FIA, robimy wszystko, by tam pojechać. Mamy oferty od bardzo dobrych zespołów tej serii, potrzeba jednak budżetu - jest on niemały, ale trwają już rozmowy. Nie chcę zdradzać nazw tych ekip, ale nie są to teamy z końca stawki - mówi Sztuka w wywiadzie dla Radia Wnet, który przeprowadzany był w restauracji Merkury na cieszyńskim rynku.

Prowadzący audycję pytali też o potencjalne starty w serii FRECA (Formula Regional European Championship by Alpine) - to seria regionalna, nieco mniej prestiżowa od "głównej" F3 organizowanej przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). - Tak naprawdę budżet potrzebny do startów na regionalną Formułę 3 jest dość podobny do F3 FIA z tego względu, że w tej drugiej nie ma tak wielu dni testowych. Dlatego skupiamy się na Formule 3 - jeśli nie wyjdzie, to tak naprawdę nie mamy planu B - mówił cieszyński kierowca.

Sztuka opowiadał też o jednym z najlepszych momentów tego sezonu - w lipcu na rundzie odbywającej się na francuskim torze Paul Ricard tryumfował w trzech weekendowych wyścigach F4. Co przesądziło o tak dobrej dyspozycji? - Byłem jednym z bardziej doświadczonych kierowców na tym torze, jechałem tam już wyścigi dwa lata wcześniej, ale nie sądzę, żeby to był czynnik decydujący. Chyba po prostu spasował mi ten tor, z tym autem - nie wybijało go zbyt mocno - no i przełożyło się to na sukces - analizował.

Całej audycji można posłuchać na Spotify:

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.