Wiadomości

  • 24 stycznia 2024
  • 25 stycznia 2024

[FOTO] Katastrofa kolejowa koło Bogumina. Są duże utrudnienia w ruchu pociągów do Krakowa

Czeskie i polskie media donoszą o katastrofie kolejowej niedaleko Bogumina, tuż przy granicy z Polską. W związku z tym zdarzeniem występują duże opóźnienia pociągów międzynarodowych, które zatrzymują się między innymi w Zebrzydowicach, Chybiu i Czechowicach-Dziedzicach.

Katastrofa kolejowa w okolicy Bogumina - 24.01.2024 · fot. Drážní inspekce


Jak informuje czeski zarządca infrastruktury Drazni Inspekce, cytowany przez portal rynek-kolejowy.pl, do wypadku doszło o godzinie 5.43. Pociąg ekspresowy Ex 546 relacji Návsí - Praga-Vršovice) wjechał w ciężarówkę blokującą przejazd kolejowy w pobliżu Lutyni Dolnej (Dolní Lutyná) w powiecie karwińskim.

Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym z sygnalizacją świetlną i rogatkami. W jego wyniku wykoleiła się lokomotywa i jeden wagon osobowy, uszkodzona została sieć trakcyjna oraz sygnalizacja na przejeździe kolejowym. Zginęła jedna osoba, a kilkunastu zostało rannych. Według czeskich mediów wypadku nie przeżył maszynista, a liczba rannych pasażerów wzrosła do 16.

Komunikat o utrudnieniach w ruchu pociągów na odcinku Zebrzydowice - Petrovice u Karvine wydało PKP Intercity. Z ich powodu nastąpi zmiana organizacji ruchu poniższych pociągów:

  • IC nr (103) 34006/7 "DANUBIUS" relacji Kraków Główny - Wien Hbf,
  • IC nr (106) 43002/3 "GALICJA " relacji Praha-Vrsovice - Kraków Główny,
  • IC nr (114) 34000/1 "CRACOVIA" relacji Przemyśl Główny - Praha-Vrsovice,
  • IC nr (115) 43000/1 "CRACOVIA" relacji Praha Hlavni Nadrazi - Przemyśl Główny,
  • IC nr (112) 34004/5 "GALICJA" relacji Kraków Główny - Praha-Vrsovice.


- Wyżej wymienione pociągi będą kursowały drogą okrężna przez stacje Chybie oraz Rybnik z pominięciem stacji Zebrzydowice. Na odcinku Chybie - Zebrzydowice - Chybie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Zmiana organizacji ruchu pociągów może spowodować opóźnienia. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty głosowe. Przepraszamy za niedogodności - podaje PKP Intercity.

mp / cieszyn.news

źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.