Wiadomości

  • 27 stycznia 2024
  • 28 stycznia 2024

Cieszyński pływak wyjedzie zza ocean. Będzie kontynuował karierę w prestiżowej uczelni

Bartosz Loter to cieszyński pływak reprezentujący Unię Oświęcim, który w grudniu ubiegłego roku zdobył trzy złote medale na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w Olsztynie. Jak podał portal swimm.pl, swoją karierę będzie kontynuować za oceanem.

Bartosz Loter będzie kontynuował swoją karierę za oceanem
Bartosz Loter będzie kontynuował swoją karierę za oceanem · fot. facebook.com/barto.loter


Młody zawodnik z naszego miasta przeniesie się do klubu Drexel Dragons, który działa na Uniwersytecie Drexela w Filadelfii. To uczelnia zaliczana do 200 najlepszych uniwersytetów na świecie, swoimi korzeniami sięgająca końcówki XIX wieku - zakładał ją filantrop i finansista Anthony Draxler.

Uczelnia ta stawia mocno na sport i słynie z sekcji pływackiej, w której będzie pływał Loter.

- Jestem podekscytowany, że w końcu mogę ogłosić moje zaangażowanie w dalszą karierę akademicką i sportową na Uniwersytecie Drexel w Filadelfii?? od sierpnia 2024. Chciałbym podziękować mojej rodzinie, kolegom z drużyny, Nauczycielowi z Angielskiego, wszystkim przyjaciołom i trenerom, którzy pomogli mi tu być. Chciałbym także podziękować trenerowi Nathanowi i Erikowi za możliwość bycia częścią rodziny smoków! - napisał w mediach społecznościowych Bartosz Loter.

facebook.com/barto.loter

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.