Wiadomości

  • 30 stycznia 2024
  • 1 lutego 2024

To już ostatnia chwila, by kupić tu gazetę. Znika ostatni kiosk ruchu w Cieszynie

Jeszcze tylko w środę (31 stycznia) będzie można zrobić zakupy w kiosku ruchu przy ul. Tomanka. Ten znany od lat mieszkańcom Zoru czy Banotówki punkt zniknie z mapy Cieszyna.

Od 1 lutego będzie nieczynny kiosk Ruchu przy ul. ks. Tomanka
Od 1 lutego będzie nieczynny kiosk Ruchu przy ul. ks. Tomanka · fot. kr


Korzystali z niego nie tylko mieszkańcy, ale też uczniowie stojącej tuż obok Szkoły Podstawowej nr 3. Można było w nim kupić gazetę, krzyżówkę, artykuły papiernicze, ale też odebrać przesyłkę.

Można było też - a może nawet przede wszystkim - porozmawiać z Panem Arkadiuszem, który pracował w kiosku od lat. Cieszył się sympatią okolicznej społeczności - niech świadczy o tym choćby fakt, że do jego puszki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrzucono 1752 złote w trakcie ostatniego finału.

IMG 1617
fot. kr


W ostatnich latach kioski Ruchu - najstarszego polskiego kolportera prasy, działającego od 1918 roku - zaczęły znikać z ulic polskich miast. - Na koniec 2019 roku firma miała 1 333 kiosków i saloników, rok później - 1 209, na koniec 2021 roku - 1 027, a na koniec 2022 - 814. W ubiegłym roku spadki nie wyhamowały: w połowie roku działało 760 punktów, a na koniec września - 664 - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Co więcej, władze spółki (która należy do Orlenu) podjęły decyzję, że spółka od maja przestanie ona kolportować prasę.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.