Wiadomości

  • 16 lutego 2024

Cieszynianin szefem gabinetu wicepremiera. Zrezygnował z pracy w Brukseli

Konrad Gołota, który w poprzednich wyborach parlamentarnych ubiegał się o mandat senatorski z cieszyńsko-żywieckiego okręgu wyborczego, został szefem gabinetu politycznego wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego z Lewicy. Po 8 latach zakończył pracę w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Konrad Gołota szefem gabinetu politycznego wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego
Konrad Gołota szefem gabinetu politycznego wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego · fot. facebook.com/KonradGolotaNaSenatora


Gołota jest związany rodzinnie z Cieszynem - stąd pochodzi jego żona, z którą ma dwójkę dzieci. Do tej pory pracował w Parlamencie Europejskim jako doradca do spraw Europy Centralnej i Wschodniej w Partii Europejskich Socjalistów - drugiej największej grupie politycznej w europarlamencie. Był kandydatem do Senatu z ramienia koalicji Platformy Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy, ale przegrał w cieszyńsko-żywieckim okręgu wyborczym z Andrzejem Kalatą, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

Jak poinformował w mediach społecznościowych, pracę w polskim rządzie rozpoczął na przełomie roku. - To nie były najłatwiejsze dwa miesiące, jak możecie się domyślić ale było warto, bo przecież porządek w kraju sam się nie zrobi. Przed nami dużo wyzwań, ale motywacja jest ogromna - zaznaczył.

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.