Wiadomości
- 16 lutego 2024
Cieszynianin szefem gabinetu wicepremiera. Zrezygnował z pracy w Brukseli
Konrad Gołota, który w poprzednich wyborach parlamentarnych ubiegał się o mandat senatorski z cieszyńsko-żywieckiego okręgu wyborczego, został szefem gabinetu politycznego wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego z Lewicy. Po 8 latach zakończył pracę w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Gołota jest związany rodzinnie z Cieszynem - stąd pochodzi jego żona, z którą ma dwójkę dzieci. Do tej pory pracował w Parlamencie Europejskim jako doradca do spraw Europy Centralnej i Wschodniej w Partii Europejskich Socjalistów - drugiej największej grupie politycznej w europarlamencie. Był kandydatem do Senatu z ramienia koalicji Platformy Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy, ale przegrał w cieszyńsko-żywieckim okręgu wyborczym z Andrzejem Kalatą, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.
Jak poinformował w mediach społecznościowych, pracę w polskim rządzie rozpoczął na przełomie roku. - To nie były najłatwiejsze dwa miesiące, jak możecie się domyślić ale było warto, bo przecież porządek w kraju sam się nie zrobi. Przed nami dużo wyzwań, ale motywacja jest ogromna - zaznaczył.
ZOBACZ TAKŻE
16 czerwcaBurmistrz zaprasza do udziału w debacie nad Raportem o stanie Miasta Cieszyna w 2025 roku
Gorący tematEmocjonalna rezygnacja podczas obrad. "Nie mogę poświęcać swojego zdrowia"
Radne pytają o teren dawnej fabryki LAS. Jest odpowiedź władz miasta
Sąd uchylił decyzję prokuratury. Będzie śledztwo w sprawie ściągnięcia flag Ukrainy z budynku Ratusza
Młodzi Razem składają wnioski do samorządów. Chodzi o transkrypcję małżeństw osób tej samej płci
[FOTO] Sekretarz Stanu w KPRM z wizytą w Cieszynie. Uczestniczyła w otwarciu świetlicy "Pod Dachem"
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











