Wiadomości

  • 8 września 2023
  • 17 września 2023

Cykl wydarzeń "Fredro na leżakach" w terenie! Spacer z aktorami po mieście i komedia!

Za nami:

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK zaprasza na cykl wydarzeń skupiony wokół twórczości Aleksandra Fredry. W programie pokaz plenerowy ekranizacji sztuki teatralnej na placu przed Teatrem im. Adama Mickiewicza, ożywienie twórczości autora poprzez spacer z aktorami po centrum Cieszyna oraz czytanie performatywne z udziałem aktorów na dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Cykl wydarzeń "Fredro na leżakach"
Cykl wydarzeń "Fredro na leżakach" - 08.2023 · fot. COK Dom Narodowy


Wydarzenia odbędą się kolejno w niedziele 27 sierpnia, 10 września oraz 17 września, a do udziału zaprasza Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" oraz Miasto Cieszyn (Cieszyn Robi Wrażenie).

ProgramZRZĘDNOŚĆ I PRZEKORAPokaz plenerowy ekranizacji jednoaktowej, komediowej sztuki teatralnej autorstwa Aleksandra Fredry w reż. Mikołaja Grabowskiego (Teatr Telewizji Polskiej)

  • Kiedy? niedziela 27 sierpnia, godz. 21:00,
  • Gdzie? Plac Teatralny przed Teatrem im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.


FREDRO 2.0Ożywienie Twórczości Aleksandra Fredry w przestrzeni miejskiej - spacer z aktorami po centrum Cieszyna: ul. Sejmowa, ul. Głęboka, pl. Teatralny, Park Pokoju.

  • Kiedy? Niedziela 10 września, godz. 12:00 / godz. 13:30 / godz. 15:00
  • Start: Rynek.


MĄŻ I ŻONACzytanie performatywne z udziałem aktorów.

  • Kiedy? Niedziela 17 września, godz. 16:00
  • Gdzie? dziedziniec Muzeum Śląska Cieszyńskiego.


Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. W razie niepogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynku Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy". Dofinansowano z budżetu państwa, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ar / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.