Wiadomości

  • 27 lutego 2024

Zatrzymali jednego, zjechał też drugi. Obaj jechali pod wpływem

Cieszyńscy policjanci z grupy "Speed" na popularnej Wiślance zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Co ciekawe, jeden z nich zatrzymał się mimo tego, że nie był do tego wzywany.

Policja, zatrzymanie, kontrola drogowa
fot. Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie


Mundurowi w niedzielne (25 lutego) popołudnie w pierwszej kolejności zarejestrowali wykroczenie kierującego hyundaiem mężczyzny, który przekroczył prędkość o 27 km/h.

- W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci dali mu sygnał do zatrzymania włączając sygnały uprzywilejowania. Okazało się, że kierujący innym pojazdem, który poruszał się bezpośrednio przed zatrzymywanym do kontroli hyundaiem, postanowił również się zatrzymać w miejscu kontroli. Kierujący toyotą swoim zachowaniem zwrócił uwagę mundurowych, którzy również i jego poddali kontroli. Na widok policjantów w zachowanie kierowcy toyoty wkradło się zdenerwowanie, ale to zrozumiałe, bo miał ku temu powody. Okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości - badanie alkomatem wskazało, że ma 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do tego miał już zatrzymane prawo jazdy za kierowanie... pojazdem w stanie nietrzeźwości - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Co więcej, nie tylko kierowca toyoty jechał pod wpływem - nietrzeźwy był także kierujący hyundaiem, który wydmuchał prawie dwa promile. Okazało się też, że pierwszy z nich obchodził tego dnia urodziny, a drugi jechał na urodziny swojego syna.

- Mieszkaniec Tarnowskich Gór w związku z przekroczeniem prędkości otrzymał mandat, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Samochód w dniu urodzin odebrał syn - dodaje podkom. Pawlik.

kr / cieszyn.news

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.