Wiadomości

  • 5 marca 2024

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Będą kolejne duże utrudnienia na linii do Katowic i Bielska-Białej

W niedzielę 10 marca wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich, która będzie obowiązywała do 8 czerwca. Pasażerowie linii S5 z Katowic do Żywca i Zwardonia przez między innymi Tychy, Pszczynę Czechowice-Dziedzice i Bielsko-Białą muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami.

Pociąg, koleje śląskie, kś
Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Będą kolejne utrudnienia na linii do Katowic i Bielska-Białej · fot. Koleje Śląskie


- Wiosenna korekta rozkładu obejmuje nieznaczne zmiany w siatce połączeń wynikające z kontynuacji trwających już inwestycji oraz zaplanowanych prac remontowych. W dalszym ciągu będą prowadzone prace inwestycyjne na odcinkach Katowice - Tarnowskie Góry, Kobiór - Goczałkowice-Zdrój, Sosnowiec - Dąbrowa Górnicza, a także w stacjach Będzin i Zawiercie, a prace drogowe będą kontynuowane w obrębie stacji Częstochowa, Lubliniec, Tychy oraz w pobliżu przystanku Bielsko-Biała Północ - poinformowały Koleje Śląskie.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Szczegółowy wykaz zmianS5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S6 Katowice - Skoczów - Ustroń-Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce


Modernizacja linii kolejowej nr 139 na odcinku Kobiór - Czechowice-Dziedzice wymaga prowadzenia ruchu po jednym torze. Ograniczenie przepustowości na tym odcinku będzie powodować wydłużenie postojów w stacji Pszczyna dla niektórych pociągów ze względu na konieczność oczekiwania do przyjazdu pociągu z drugiego kierunku. Godziny kursowania pociągów w dużym stopniu warunkowane są możliwościami przejazdu przez jednotorowy odcinek. W rozkładzie jazdy zostały ujęte ograniczenia prędkości.

Zwiększona liczba pociągów dalekobieżnych względem poprzednich korekt rozkładu jazdy przy podobnych ograniczeniach wynikających z modernizacji linii kolejowej skutkują poważnymi zmianami w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich, w tym zaplanowaniem późniejszych odjazdów w godzinach szczytu komunikacyjnego oraz wydłużonymi postojami.

S5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń

Do odwołania pociągi nie będą zatrzymywać się na przystanku Bielsko-Biała Północ ze względu na budowę wiaduktu w ciągu ul. Kwiatkowskiego. Dowóz do przystanku zostanie zapewniony autobusami MZK Bielsko-Biała na podstawie ważnego biletu kolejowego. Szczegółowe informacje o organizacji ruchu, w tym zakresie honorowania, liniach objętych honorowaniem, a także mapą przystanków znajdują się w dedykowanym materiale informacyjnym.

W dniach 6 - 10 oraz 13 - 17 maja rozkład jazdy wybranych pociągów będzie wariantowany ze względu na planowane ograniczenia przepustowości na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe - Bielsko-Biała Główna związane z budową wiaduktu.

S6 Katowice - Skoczów - Ustroń-Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S76 Gliwice - Knurów - Rybnik - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Głębce


W trosce o dobro i komfort pasażerów oraz przewidywanym wzmożonym ruchem turystycznym w miejscowościach górskich zostaną uruchomione dodatkowe kursy w celu uatrakcyjnienia oferty. Pociągi będą kursowały od 27 kwietnia w dni wolne oraz 2 i 31 maja. Poniżej przedstawiono relacje uruchomionych pociągów:
  • Sprinter Równica - pociąg relacji Katowice - Wisła Głębce - Katowice,
  • Sprinter Stożek - pociąg relacji Wisła Głębce - Rybnik - Wisła Głębce.


Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się w LINIOWYM ROZKŁADZIE JAZDY dostępnym na http://www.kolejeslaskie.pl. Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu): tel.: + 48 32 428 88 88

mp / cieszyn.news

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.