Wiadomości

  • 4 marca 2024
  • 5 marca 2024

Ukradł drogie okulary. Złapał go tajemniczy bohater i policjanci po służbie

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi z Czech, który próbował ukraść okulary warte ponad 2600 złotych. Na gorącym uczynku złapał go pewien tajemniczy mężczyzna oraz dwoje policjantów z Cieszyna, którzy byli w czasie wolnym po służbie.

Ukradł okulary kobiecie w centrum miasta. Został złapany na gorącym uczynku
Ukradł okulary kobiecie w centrum miasta. Został złapany na gorącym uczynku · fot. KPP Cieszyn


Mowa o nadkom. Agnieszce Batorek oraz asp. Kamilu Przewieźliku.

- Oboje robili zakupy w centrum Cieszyna, każde z nich w innym miejscu. Podczas spaceru nadkom. Agnieszka Botorek zauważyła biegnącego mężczyznę, a za nim kobietę, która wzywała pomocy. Natychmiast ruszyła w pościg za sprawcą zdarzenia - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

- Świadkiem zajścia był również kierowca przejeżdżającego samochodu, który widząc całą sytuację, wyprzedził uciekiniera i zajechał mu drogę. Mężczyzna ujął złodzieja i wspólnie z policjantką uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. W tym samym momencie dołączył do nich kolejny policjant, który przejeżdżał obok zdarzenia i widząc koleżankę „po fachu” nie pozostawił jej bez wsparcia. Uczestniczący w zatrzymaniu mężczyzna widząc, że sprawca jest w dobrych rękach, odjechał. Policjanci „zaopiekowali” się złodziejem i przekazali go w ręce umundurowanych kolegów z patrolu - dodaje podkom. Pawlik.

Skradzione okulary trafiły z powrotem do pokrzywdzonej kobiety, a sprawcy grozi nawet pięcioletnia odsiadka.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.