Wiadomości

  • 4 marca 2024

Nielegalna migracja opanowana. Bez kontroli na granicy ze Słowacją

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło decyzję o zniesieniu tymczasowych kontroli granicznych na przejściach między Polską a Słowacją, które trwały od 3 października ubiegłego roku.

straż graniczna, kontrola, granica
fot. mswia.gov.pl


Kontrole były prowadzone z powodu wzrostu liczby nielegalnych migrantów, którzy przedostawali się na terytorium Rzeczypospolitej z terenów Republiki Słowacji. Na naszych łamach pisaliśmy choćby o busie zatrzymanym w Wiśle, który przewoził dwudziestu obywateli Syrii, czy innym pojeździe z nielegalnymi imigrantami zatrzymanym w Jaworzynce. Obcokrajowcy granicę przekraczali nie tylko samochodami, ale także pieszo - jak choćby 9 października w lesie w Jaworzynce.

Odwołanie kontroli, jak informuje MSWiA, wynika z "ustabilizowania się sytuacji migracyjnej na tzw. szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".

kr / cieszyn.news

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.