Wiadomości
- 4 marca 2024
Nielegalna migracja opanowana. Bez kontroli na granicy ze Słowacją
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło decyzję o zniesieniu tymczasowych kontroli granicznych na przejściach między Polską a Słowacją, które trwały od 3 października ubiegłego roku.

Kontrole były prowadzone z powodu wzrostu liczby nielegalnych migrantów, którzy przedostawali się na terytorium Rzeczypospolitej z terenów Republiki Słowacji. Na naszych łamach pisaliśmy choćby o busie zatrzymanym w Wiśle, który przewoził dwudziestu obywateli Syrii, czy innym pojeździe z nielegalnymi imigrantami zatrzymanym w Jaworzynce. Obcokrajowcy granicę przekraczali nie tylko samochodami, ale także pieszo - jak choćby 9 października w lesie w Jaworzynce.
Odwołanie kontroli, jak informuje MSWiA, wynika z "ustabilizowania się sytuacji migracyjnej na tzw. szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".
ZOBACZ TAKŻE
[WIDEO] Akcja straży granicznej w powiecie cieszyńskim. Zatrzymano pięciu Uzbeków
Gorący tematO krok od tragedii w centrum Cieszyna. Mężczyzna spadł z wysokości
[FOTO] Wypadek przy pracy w Goleszowie. Interweniował śmigłowiec LPR
Kontrola drogowa zakończona poważnymi zarzutami. 10 miesięcy więzienia za złamanie zakazów
[FOTO] Trwa Ultramaraton Charytatywny dla Michalinki. Jego uczestnicy odwiedzili Cieszyn
Komenda Powiatowa PSP w Cieszynie przyjęła nową funkcjonariuszkę
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









