Wiadomości

  • 7 marca 2024
  • 8 marca 2024

Roczna i dwuletnia dziewczynka były praktycznie bez opieki. Rodzice pijani

Mł. asp. Adam Danel z cieszyńskiej komendy policji po godzinach pełni służbę jako kurator społeczny. W trakcie jednej z wizyt domowych zauważył, że rodzice opiekujący się dwójką małych dziewczynek są nietrzeźwi.

Policja, zatrzymanie
Zdj. poglądowe · fot. KPP Cieszyn


Wizyta miała miejsce w jednym ze skoczowskich domów. Na miejsce został wezwany patrol policji, a po przebadaniu rodziców alkomatem okazało się, że wydmuchali ponad promil alkoholu.

- Roczna i dwuletnia dziewczynka zostały otoczone opieką i przewiezione do placówki pogotowia opiekuńczego. Wobec rodziców wszczęte zostały czynności wyjaśniające w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnimi, nad którymi mieli obowiązek opieki - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Według mundurowych stan rodziców wskazywał na to, że są uzależnieni od alkoholu. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Cieszynie, stosowny wniosek zostanie tez skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.