Wiadomości

  • 9 marca 2024

Ukradł seniorce torebkę, dopadł go przechodzący mężczyzna. Szarpaninę przerwał policjant

Do bardzo zuchwałej kradzieży doszło w Cieszynie na ul. Karłowicza w środę (6 marca). Złodziej próbował ukraść seniorce torebkę, na szczęście po chwili udało się go ująć.

Złodzieja powstrzymał przechodzący obok mężczyzna
Złodzieja powstrzymał przechodzący obok mężczyzna · fot. KPP Cieszyn


Do 84-latki podbiegł mężczyzna, który szybko wyrwał jej torebkę i ruszył do ucieczki. Trwała ona niedługo - w skuteczny pościg za złodziejem ruszył przechodzący ulicą inny mężczyzna. Szarpaninę zauważył patrolujący okolicę sierż. szt. Tomasz Kłapsia, który ruszył z pomocą.

- Dzielnicowy zatrzymał sprawcę kradzieży, którym okazał się 47-letni mieszkaniec Cieszyna. Odzyskana torebka wraz z dokumentami i pieniędzmi wróciła do właścicielki. Po sprawdzeniu danych sprawcy w policyjnych systemach okazało się, że był również poszukiwany przez cieszyńską prokuraturę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, za którą może spędzić za kratami nawet 8 lat - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Cieszyńscy mundurowi gratulują mężczyźnie, który powstrzymał złodzieja, prawdziwie obywatelskiej postawy.

- Szczególne słowa uznania należą się mężczyźnie, który słysząc wezwanie pomocy seniorki, zareagował i uniemożliwił sprawcy ucieczkę. Tego typu sytuacje pokazują, jak ważna jest gotowość do działania i współpraca społeczeństwa i policji. W końcu to działania, które gwarantują spokój i bezpieczeństwo. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka zdarzenia zatrzymany został sprawca kradzieży i odzyskana torebka. Takie wzorowe zachowanie stanowi przykład do naśladowania i jest dowodem na brak przyzwolenia i akceptacji na popełniane przestępstwo - podkreśla podkom. Pawlik.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.