Wiadomości

  • 23 marca 2024

8 lat w Tybecie wracają z nowym singlem. Ironicznie o Cieszynie

Zespół 8 lat w Tybecie zaprezentował już drugi singiel, który zapowiada drugi album studyjny grupy ze Śląska Cieszyńskiego. Posłuchajcie utworu "Cieszyn to nie San Francisco".Jak zdradza zespół, nowy longplej spodziewany jest na początku przyszłego roku.

- Jak to zwykle u mnie bywa, inspiracją do napisania tekstu było samo życie. W tym przypadku chodzi o nasze podejście do problemów, które stawia przed nami codzienność. Nauczyłem się wreszcie nie przejmować rzeczami, na które nie mam wpływu. I o tym właśnie jest ten utwór: jeśli możesz coś zmienić, działaj! Jeśli nie, odpuść, weź głęboki oddech i rozejrzyj się dookoła - mamy przecież piękny Śląsk Cieszyński! - mówi Dominik Witoszek, wokalista i autor teksów zespołu.

- "Cieszyn to nie San Francisco" to oczywiście ironiczny tytuł. Nie musimy mieszkać w wielkiej metropolii, żeby żyć pełnią życia i realizować swoje marzenia. Jesteśmy bardzo związani ze Śląskiem Cieszyńskim i chyba właśnie teraz tak naprawdę zaczęliśmy doceniać, w jakim wyjątkowym miejscu przyszło nam żyć - dodaje Krzysiek Puda, gitarzysta grupy.

Warto dodać, że poprzedni singiel zapowiadający drugi album grupy - "Powrót do Ziemi Obiecanej" - ukazał się w lutym ubiegłego roku. W teledysku można było zobaczyć aktorów z cieszyńskiego teatru.8 lat w Tybecie już na początku swojej kariery zanotowało sukces pierwszą płytą „Betonu nie spalą”, która spotkała się z ciepłym przyjęciem i była nominowana to tytułu „Płyty Rocku” przez Antyradio. Zespół regularnie pojawia się na scenach - zarówno tych klubowych, jak i na letnich wydarzeniach plenerowych, często w towarzystwie gwiazd największego formatu. 22 i 23 marca zespół planuje dwa koncerty wprowadzające fanów do nowego materiału, wraz z dwoma zaprzyjaźnionymi śląskimi bandami wystąpi dla swojej lokalnej publiczności w Strumieniu oraz w Chorzowie.

kr / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.