Wiadomości

  • 25 marca 2024

W drodze do pracy rozpoznał lokalnych złodziei. Wieźli skradzione ogrodzenie

Asp. sztab. Adam Lisiecki, pełniący służbę w niedawno otwartym posterunku policji w Goleszowie, w drodze do pracy zauważył dwójkę znanych mundurowym złodziei. Postanowił ich zatrzymać, bo podejrzewał, że wiozą skradzione elementy ogrodzenia.

policja
fot. KPP Cieszyn


Akcja miała miejsce na ul. Ciężarowej w Skoczowie.- Policjant, który wcześniej był związany ze skoczowską jednostką, gdzie służył zarówno w prewencji, jak i pionie kryminalnym, pamiętał te osoby z prowadzonych wcześniej postępowań. Znając ich przeszłość, postanowił sprawdzić, w jaki sposób przedmioty te znalazły się w ich posiadaniu. Chwilę później było już wiadomo, że pochodzą z kradzieży, a sprawcy wieźli je na złom, żeby spieniężyć nielegalny towar - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Dzięki akcji policjantów skradzione elementy wróciły do właściciela, a złodzieje będą musieli tłumaczyć się przed sądem. Grozi im areszt i grzywna do 5 tysięcy złotych.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.