Wiadomości

  • 8 września 2023
  • 11 września 2023

W Cieszynie powstanie parking na kilkaset miejsc? Miasto szuka partnera

Cieszyński Ratusz poszukuje firmy, z którą mógłby wybudować pierwszy na terenie miasta parking wielopoziomowy. Znajdować się ona ma na ul. Liburnia i oferować od 500 do 600 miejsc.

Wielopoziomowy parking ma powstać przy ul. Liburnia
Wielopoziomowy parking ma powstać przy ul. Liburnia · fot. Google Street View


- W imieniu Pani Burmistrz Gabrieli Staszkiewicz w tym tygodniu podpisałem dokumenty, które przybliżają nas do rozpoczęcia budowy pierwszego w Cieszynie parkingu wielopoziomowego - poinformował w mediach społecznościowych Przemysław Major, wiceburmistrz miasta. - Co ważne, to będzie pierwsza inwestycja w formule partnerstwa publiczno-prywatnego - dodaje.

Parking ma się mieścić na terenie między ulicą Zamkową od zachodu, Liburnia od północy oraz terenami marketu Leroy Merlin od zachodu i własnością PKP od południa. Skomunikowany ma być przez kładkę od strony ul. Michejdy, a łączna powierzchnia działek to ponad 100 arów.

Lokalizacja planowanego parkingu wielopoziomowego w Cieszynie
Lokalizacja planowanego parkingu wielopoziomowego w Cieszynie · fot. Wariantowe Studium Programowo-Przestrzenne chłonności terenu MZD


Inwestycja ma zmniejszyć ruch pojazdów w centrum miasta, wyprowadzić miejsca postojowe w śródmieściu czy zaspokoić potrzeby parkingowe mieszkańców i turystów. Miasto obecnie poszukuje firmy prywatnej, przy współudziale której mogłoby przeprowadzić prace.

Loading...

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.